Co je eTwinning

 

eTwinning je aktivita zřízená Evropskou komisí. Jedná se o největší internetovou komunitu žáků, učitelů a škol, která má za cíl rozvíjet a podporovat jazykové vzdělávání a vzájemnou komunikaci učitelů v rámci Evropy. eTwinning slouží školám k navazování partnerství a realizování aktivit, které rozvíjí schopnosti a vědomosti žáků už od mateřských škol. V současné době je do eTwinningu zapojeno přes 174 000 škol (včetně té naší) a přes 442 000 učitelů. Zrealizováno bylo již více jak 56 000 projektů.

V jednotlivých zemích jsou za činnost zodpovědná Národní podpůrná střediska. V České republice je Národním podpůrným střediskem Dům zahraniční spolupráce, který se zaměřuje nejen na pomoc s realizací projektů, ale rovněž organizuje metodické semináře a konference. (více na www.etwinning.net)

Přestože komunikace přes internet vyvolává dnes v rodičích spíše obavy, eTwinning je prostředí bezpečné. Do projektu mohou v České republice vstoupit pouze školy (a učitelé na nich vyučující) uvedené v rejstříku škol MŠMT. Stejná opatření mají zavedeny i další členské země. Přímo v prostředí projektu (tzv. Twinspace) se pohybují pouze zaregistrovaní učitelé.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny - logo