Výuka 29.3.- 31.3. 2021

Vážení rodiče,

vzhledem k dlouhotrvající distanční výuce vedené v naší škole převážně on-line formou, jsem se rozhodla využít předvelikonoční týden jako prostor pro vzdělávací předměty, na než nebylo dosud mnoho prostoru. Jedná se o výtvarné, pracovní, hudební a pohybové činnosti. Ráda bych odpoutala děti od monitorů a sedavého způsobu trávení času. Dejme prosím dětem i pedagogům prostor o péči o duševní pohodu a zdraví.

Doporučila jsem pedagogům, nastavit ve dnech 29.-31.3. vzdělávání v oblasti výše uvedených předmětů bez on-line výuky. Každý třídní učitel má právo zvolit si formu naplnění poslání těchto předmětů. Jarní období určitě vybízí k procházkám a pobytu na čerstvém vzduchu, k objevování změn v probouzející se přírodě, k práci na zahradě, k pečení velikonočních dobrot, k udržování velikonočních zvyků a jarních her. Zkuste si zacvrnkat kuličky, zaskákat panáka nebo „gumu“, zahrát si „školku“ s míčem nebo třeba zasadit slunečnici. Návody na hry, recepty a inspiraci k velikonočnímu tvoření najdete i na stránkách školy v levém menu v kategorii VELIKONOCE 2021. Pokud svoje výtvory a sportovní výkony zdokumentujete, podělte se o ně, prosím. Můžete e-mailem třídnímu učiteli, vytvořte si třídní tajné FB skupiny apod..

Vím, že mnoho z Vás je pracovně velmi vytíženo a cením si každé chvíle, kterou věnujete spolupráci se školou. Řadu činností jistě zvládnou děti samy. Pokud však najdete společný prostor, věřím, že si užijete i spoustu legrace. Dobrá nálada je to, co v naší společnosti stále více schází. Dejme si tedy šanci a pojďme naproti dobré náladě.

 

S přáním pohodových velikonočních svátků

 

Ing. Martina Křípalová

ředitelka

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny - logo